Inhalte


Erzgebirge/ Krušnohoří zažít kulinářsky

- Regionální kuchyně jako výraz (znovuobjevené) společné identity v sasko-českém příhraničí

Jídlo je tradice, historie a identita. Aby se tradice, historie a identita zachovala, znovu si připomenout zapomenuté a spojit s novotami dnešní kuchyně, byl vytvořen projekt s názvem „Erzgebirge/Krušnohoří objevovat kulinářsky“. Jedná se společný německo-český projekt se Sdružením Wirtschaftsförderung GmbH jako Lead-partnera.

Cílem projektu je více využívat tradiční krušnohorskou kuchyni jako značku na trhu, tematicky seznamovat širokou veřejnost s krušnohorskou kuchyní jako shrnutý a autentický produkt vysoké kvality a jako životní faktor ji uvádět na trh. Dalším tématem a klíčovým obsahem je kromě historického zpracování kulinářské tradice a je tržním příspěvkem pro turismus.

Realizací tohoto projektu je zvláště organizování a konání tradičních kulinářských akcí v příhraničním regionu. Plánuje se rovněž zpracování webové stránky o projektu. Projekt chce svou realizací přispět ke vzdělání, organizování a stabilizaci přeshraniční nosné sítě pro provoz gastronomie a má přispět k dlouhodobým úspěchům tohoto projektu.

Impressum